Marketing Fotografa Ślubnego

Z firmą Glamour Studio Fotografii i Filmu mamy przyjemność współpracować od początku jej istnienia w dużym stopniu przyczyniając się do osiągnięcia pozycji lidera branży ślubnej na lokalnym rynku południowej wielkopolski. Zakres przeprowadzanych podczas tej współpracy prac to szeroko rozumiany skuteczny marketing fotografa ślubnego, którego szczegóły przedstawiamy poniżej.

Strona internetowa- najważniejszy element marketingu fotografa ślubnego

Marka Glamour Studio Fotografii i Filmu specjalizuje się przede wszystkim w kreatywnej, pełnej emocji i decydujących momentów fotografii ślubnej, a także w produkcji nowoczesnego filmu ślubnego. Rozwój branży ślubnej, wielkość rynku i konkurencji postawiły szereg wyzwań z którymi zmierzyliśmy się przy projektowaniu i wdrażaniu tej kampanii marketingowej dla fotografa ślubnego. Pierwszym etapem naszych prac była analiza rynku, konkurencji i przygotowanie odpowiedniej strategii marketingowej, a także dogłębne poznanie filozofii, misji i wartości dodanych marki Glamour Studio. Wspólnie zadecydowaliśmy, że pierwszym etapem prac będzie stworzenie dobrej, funkcjonalnej, przyjaznej dla użytkownika i generującej wartościowy ruch strony internetowej. Jakie rozwiązania zastosowaliśmy przy wdrożeniu strony internetowej dla fotografa ślubnego? O tym przeczytasz poniżej.

Strona internetowa dla fotografa ślubnego

Projektując stronę internetową da fotografa ślubnego zadecydowaliśmy, że należy podjąć kompromis pomiędzy designem, funkcjonalnością a optymalizacją pod wyszukiwarki, bo przecież nawet najpiękniejsza strona bez ruchu jest nic niewarta. Strona Glamour Studio Fotografii i Filmu została zaprojektowana tak, aby ściągać na nią dużą ilość wartościowego ruchu i generować zapytania ofertowe, które bezpośrednio przekładają się na podpisywane umowy, sprawiając, że w krótkim czasie marka Glamour Studio stała się liderem w branży fotografii ślubnej na rynku południowej wielkopolski (miasta Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Konin i inne okoliczne miejscowości). Odpowiednia architektura strony, kodowanie, zaplanowanie treści, szybkość działania, sekcja blogowa, optymalizacja zdjęć- to wszystko sprawiło, że strona Glamour Studio zajmuje w Google topowe pozycje na najważniejsze frazy generujące wartościowy ruch (m. in. fotografia ślubna Kalisz, zdjęcia ślubne Kalisz, fotograf ślubny Kalisz, kamerzysta Kalisz i inne frazy również na miasta Ostrów Wielkopolski i Konin). Dobra, szybka i funkcjonalna strona internetowa jest jednym z ważniejszych elementów marketingu fotografa ślubnego ale nie były to jedyne przeprowadzone przez nas działania.

Skontaktuj się!

Szukasz skutecznych rozwiązań dla Twojej firmy?

Marketing fotografa ślubnego

Dla marki Glamour Studio, która działa na lokalnym rynku od 2007 roku założyliśmy i zoptymalizowaliśmy wizytówkę Google, która generuje jeszcze więcej wartościowego ruchu, ponieważ na większość ważnych fraz wyświetla się na pierwszym miejscu, tuż pod wynikami płatnymi a nad wynikami organicznymi (w których zresztą również w większości strona Glamour jest na pierwszym miejscu). Ten wartościowy ruch generuje dużą ilość zapytań ofertowych, które bezpośrednio przekładają się na podpisywane umowy i wizerunek marki na lokalnym rynku. Wizytówka Google Moja Firma jest również źródłem wartościowych opinii od klientów zwiększając zaufanie do marki i pozwalając nowym użytkownikom i potencjalnym klientom dowiedzieć się, jakie wartości prezentuje firma Glamour Studio.

Content marketing fotografa ślubnego

Podczas dalszych etapów prac skupiliśmy się na wdrożeniu strategii content marketingowej, czyli sekcji blogowej, która jest chętnie odwiedzana przez potencjalnych klientów, a także wykorzystywana do marketingu w mediach społecznościowych, gdzie publikowane artykuły generują duży i wartościowy ruch na stronie. Artykuły blogowe optymalizowane są w taki sposób, aby szybko pojawiały się na topowych pozycjach w Google, wyprzedzając strony ogólnopolskie i znane portale branżowe, sprawiając, że prowadzony przez nas marketing fotografa ślubnego jest naprawdę skuteczny! Ponadto nowo powstały artykuł dystrybuowany jest w mediach społecznościowych przez co dociera do ściśle określonej grupy docelowej generując ruch i zapytania ofertowe.

Pozostałe elementy marketingu fotografa ślubnego

Dla firmy Glamour Studio Fotografii i Filmu prowadziliśmy również kampanie reklamowe na portalach społecznościowych (FB i Instagram), które za zadanie miały głównie zwiększenie świadomości marki wśród precyzyjnie określonej grupy odbiorców i kierowanie wartościowego ruchu na poszczególne podstrony. Taka dywersyfikacja kanałów reklamowych i umiejętnie prowadzone działania marketingowe przyczyniły się do tego, że marka Glamour Studio jest na lokalnym rynku najbardziej rozpoznawalną marką w branży fotografii i filmu ślubnego. Dobrze prowadzona obsługa Klienta i wysoka jakość świadczonych usług przekłada się jednocześnie na to, że Klienci chętnie wracają i dzielą się opiniami z innymi użytkownikami w wizytówce Google, która została zintegrowana ze stroną internetową. Ta integracja pozwala na szybki i łatwy dostęp do opinii z poziomu strony internetowej zwiększając wiarygodność firmy co również ma kolosalne znaczenie w ilości składanych zapytań ofertowych. Cieszymy się, że możemy współpracować z tak świadomym Klientem jak Glamour Studio i realnie przyczynić się do realizowania Ich celów biznesowych.